تصمیم گیری بهتر با هوش تجاری

هوش تجاری به استخراج حقایق حیاتی از حجم عظیمی از داده‌های بدون ساختار کمک می‌کند و آن‌ها را به اطلاعات عملی تبدیل می‌کند که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا تصمیمات استراتژیک آگاهانه اتخاذ کنند، کارایی عملیاتی و بهره‌وری کسب‌وکار را بهبود بخشند. این اطلاعات عملی، بینش‌های مهمی را ارائه می‌کند که جریان‌های اساسی رفتار مشتری، علاقه‌مندی‌ها و دوست نداشتن‌های آن‌ها، تجربه خرید آنلاین و غیره را نشان می‌دهد.

هوش تجاری بهبود تصمیم گیری سازمانی

هوش تجاری می تواند شرکت ها را با منابع داده ای غنی مسلح کند که می تواند با هدایت تصمیمات استراتژیک به موقع به آنها در دستیابی به اهداف و اهداف تجاری خود کمک کند داده ها در سراسر فرآیندهای تجاری اصلی مانند روندهای صنعت، رفتار مشتری، بهره وری، موجودی، و تجزیه و تحلیل مالی دقیق در دسترس هستند. نرم‌افزار هوش تجاری اطلاعات را استخراج می‌کند و آن‌ها را به بینش‌های روشن تبدیل می‌کند تا امکان تصمیم‌گیری عملیاتی و استراتژیک را فراهم کند تا افراد بتوانند به راحتی به اهداف خود دست یابند.

تصمیمات فروش بهتر

هوش تجاری خاص صنعت، شرکت ها را قادر می سازد تا روندهای فروش دقیق را بر اساس ترجیحات مشتریان، واکنش ها به تبلیغات، تجارب خرید آنلاین، عادات خرید، و الگوها و روندهایی که بر فروش تاثیر می گذارند، کشف کنند. استفاده از عادات خرید مشتری به شرکت این امکان را می دهد که بهترین اقدام را برای حفظ مشتریان ارزشمند و استفاده از فرصت های فروش از دست رفته انتخاب کند.

با بررسی چنین بینش های جامعی، یک شرکت می تواند به سرعت تصمیم بگیرد که کدام فرصت های فروش لینک افزایش یابد یا کدام محصولات برای فروش متقابل بهترین هستند. با شناسایی مشتریانی که در حال افول هستند، یک کسب و کار می تواند بهترین برنامه را برای تغییر موقعیت محصول قبل از اینکه به طور کامل خرید را متوقف کند، تعیین کند. مدیران فروش می توانند بهترین نوع مشتریان را شناسایی کنند، آنها را کجا پیدا کنند و موثرترین استراتژی های جذب و تبدیل را تعیین کنند. با شناسایی خریداران پایین، یک شرکت ممکن است در مورد بهترین استراتژی های تبلیغاتی تصمیم بگیرد یا اینکه آیا این مشتریان را رها کند.

استراتژی بازاریابی بهتر

با نظارت بر روندها برای تعیین ترجیحات مشتری، یک شرکت می تواند به سرعت تصمیمات بازاریابی استراتژیک را اتخاذ کند تا بهترین سرمایه را بر روی محصولات یا خدمات خود داشته باشد. نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها می تواند بازده تبلیغاتی را شناسایی کرده و نتایج کمپین را تجزیه و تحلیل کند. اکنون یک شرکت می تواند از آن برای تصمیم گیری در مورد اولویت بندی کمپین ها، تنظیم تبلیغات و مشارکت در رسانه های اجتماعی برای به حداکثر رساندن تلاش های بازاریابی استفاده کند. این یک شرکت را قادر می‌سازد تا تصمیماتی اتخاذ کند که استراتژی‌های بازاریابی خود را به خوبی تنظیم کند، هزینه‌های سربار را کاهش دهد و بازده سرمایه‌گذاری بهتری را به دست آورد.

تصمیمات تجاری بهتر

تجزیه و تحلیل داده ها به مدیران اجازه می دهد تا بر اساس واقعیت های آماری تصمیم گیری کنند. این حقایق را می توان برای هدایت انتخاب ها در مورد رشد شرکت در آینده با ارزیابی دیدگاه بلندمدت از بازار و رقابت استفاده کرد. تجزیه و تحلیل داده ها می تواند به مدیران کمک کند تصمیم بگیرند که چگونه فرآیندها را با استفاده از تجسم هایی که بهره وری را در هر بخش از شرکت شناسایی می کنند، از جمله مدیریت کارکنان، ساده کنند. با شناسایی بینش‌های عملی، یک مدیر می‌تواند مؤثرترین استراتژی‌ها را برای بهبود بهره‌وری کارکنان، ساده‌سازی فرآیند استخدام یا کاهش جابجایی کارکنان تعیین کند. تجزیه و تحلیل داده ها به مدیران اجرایی اجازه می دهد تا تمام حقایق را در تصمیم گیری های عملیاتی حیاتی هدایت کنند.

تصمیمات بهتر در مورد موجودی

استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها برای شناسایی زمینه ها و فرصت های مشکل به شرکت اجازه می دهد تا تصمیماتی اتخاذ کند که مدیریت موجودی آنها را اصلاح کند. به عنوان مثال، تصمیم به کاهش موجودی مازاد، هزینه نگهداری آن را نیز کاهش می دهد. با دید بهتر، یک شرکت می تواند تصمیمات بهتری در مورد مقدار و زمان سفارش بگیرد. همچنین دانستن الگوهای سفارش محصول به همراه بهترین زمان، قیمت و مقادیر برای خرید به مدیران این امکان را می دهد که سطوح قیمت گذاری را تغییر دهند تا حاشیه سود را افزایش دهند و از هر فرصتی استفاده کنند.

تصمیمات مالی بهتر

تجزیه و تحلیل داده ها یک نمای به روز از تصویر مالی یک شرکت ارائه می دهد. یک مدیر می تواند سود و زیان، دفتر کل و ارقام ترازنامه را از طریق ویژگی هایی مانند صورت های مالی فوکاس مشاهده کند. BI درجه یک به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به تراکنش‌های فردی بپردازند تا پاسخ‌های فوری به فرصت‌های درآمدی و نگرانی‌های هزینه دریافت کنند. با بررسی امور مالی ورودی و خروجی در حال و گذشته، یک کسب و کار می تواند بر اساس وضعیت مالی آینده شرکت تصمیم گیری کند. تقسیم درآمد بر اساس مکان، قدرت خطوط تولید را به شاخه ارزیابی می کند. به عنوان مثال، یک کسب و کار ممکن است تصمیم بگیرد یک مورد تخصصی را از یک مکان حذف کند و تبلیغ خود را در مکان دیگر افزایش دهد. سفارشی‌سازی داشبورد به مدیران اجازه می‌دهد تا شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) را ردیابی کنند تا نظارت و مدیریت مالی مؤثر را ممکن کند.

علاقمند به دنیای داده ها هستم تا بتوانم از آن ها را معنا ببخشم.

82 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: این سایت حفاظت شده است !!